مرور مهم‌ترین نقل‌وانتقالات تاریخ لیگ برتر/ قسمت اول: از کریمی و دژاگه تا بیرانوند و کرار

به گزارش وبسایت نود، در فصل داغ نقل‌وانتقالات معمولا جابجایی ستاره‌ها حسابی جلب توجه می‌کند. در همین فصل با وجود اینکه نسبت به سال‌های قبل شاه‌ماهی‌های کمتری تغییر تیم دادند، ولی مهدی رحمتی به پدیده رفت و وحید امیری به پرسپولیس برگشت. رشید مظاهری، تراکتوری شد؛ سپاهان محمدرضا حسینی را خرید و سه سرباز ذوب‌آهن هم به تیم‌شان برگشتند. در فصل‌های گذشته ولی معمولا یک جابجایی که برجسته‌تر از بقیه بود صورت می‌گرفت.

لیگ 18؛ اشکان دژاگه

در فصلی که استقلال با سر و صدای زیادی مرتضی تبریزی و علی کریمی را خرید و پرسپولیس هم چند ستاره جذب کرد، زنوزی اجازه نداد هیچ نگاهی به سمتی جز تبریز معطوف شود. مالک تراکتور سه بمب ترکاند و سه کاپیتان نخست تیم ملی را خرید. البته شجاعی و حاج‌صفی سابقه بازی در لیگ ایران را داشتند، ولی کسی انتظارش را نداشت که اشکان دژاگه به لیگ برتر بیاید. ولی اشکان راهی تراکتور شد و شاه‌ماهی نقل‌وانتقالات در تبریز شکار شد.

لیگ 17؛ گادوین منشا

یکی از پر سر و صداترین نقل‌وانتقالات چند فصل اخیر در شروع لیگ هفدهم صورت گرفته بود. فصلی که پنجره بسته استقلال باز شد و منصوریان با خرید جپاروف، پژمان منتظری، حسن بیت‌سعید، روزبه چشمی، مجتبی جباری و مهدی قائدی سر و صدای زیاد بلند کرد. در ادامه هم داریوش شجاعیان آبی‌پوش شد و همه نگاه‌ها را جلب کرد. ولی در آن فصل پرسپولیس توانست سومین گلزن فصل قبل لیگ برتر را جذب کند و گادوین منشا بعد از زدن 15 گل، پرسپولیسی شد.

لیگ 16؛ علیرضا بیرانوند

با حضور منصوریان روی نیمکت استقلال، موجی از امید در دل هواداران این تیم زنده شد. منصوریان هم برای بستن تیمی در حد قهرمانی، تلاش زیادی کرد و حتی با حضورش در تمرین تیم ملی، این شائبه به وجود آمد که قصد راضی کردن ملی‌پوش‌ها را دارد. ولی در نهایت علیرضا بیرانوندی که شایعه استقلالی بودنش در آن روزها مطرح شده بود، پرسپولیس را انتخاب کرد تا مهم‌ترین نقل‌وانتقال فصل را به خودش اختصاص دهد. البته پرسپولیس چند خرید خوب دیگر مانند وحید امیری و جلال حسینی هم داشت و تراکتور هم با خرید ادینیو و کرار سبد خرید نقل‌وانتقالاتش را پر کرد.

لیگ 15؛  سروش رفیعی

بازگشت مهدی رحمتی به استقلال می‌توانست مهم‌ترین نقل‌وانتقال فصل باشد. ولی تراکتوری‌ها روی دست استقلال بلند شدند و سروش رفیعی را خریدند. سروش برای خدمت سربازی به تراکتور رفته بود، ولی کسی انتظار حضور او در تبریز را نداشت و بیشترین سر و صدا با انتقال رفیعی به تبریز بلند شد.

لیگ 14؛ جاسم کرار

استقلال، سپاهان، تراکتور و حتی پرسپولیس چند خرید نامی داشتند. اما در صدر همه خریدها بازگشت جاسم کرار به استقلال حضور داشت که با سر و صدای زیادی همراه بود.

لیگ 13؛ علی کریمی

کریم انصاری‌فرد راهی تراکتور شده بود و مجتبی جباری هم با ترک استقلال، زرد سپاهان را به تن کرد. ولی در فصلی که علی کریمی برای تراکتورسازی بازی کرد، قطعا مهم‌ترین نقل‌وانتقال فصل به نام او ثبت می‌شود.

منبع:نود